Перший раз у перший клас

Нарешті я спробував це. Втратив фойлову цноту.

Фоточок не буде, поки що ніц нема чого фотографувати, тому ділюсь враженнями.

Вітру було десь 3-5 м/с. Взяв свій 6.5м2 та позичив у клубі фойлову дошку з прайдівськім алю-фойлом.

Десь начинаючи зі швидкості 10кмч воно починає відчуватись під ногами, корма стає дуже надіїною платформою, починає виповзати на гліс, а починаючи з швидкості 13км/ч вже стабільно їде дві ноги в петлях, вітрило закрите в ДП. Приблизно як формула по відчуттях, якщо хтось катав на формулі з маленьким вітрилом.

Пралельно їхав знайомий Роберт на слаломці 80см з вітрилом 8.5, намагався розмахатися, але не поїхав. Його навички приблизно такі ж як мої. Ну, знову ж таки здається, на формулі було би приблизно те ж саме.

Далі, ця штука їде, але без якогось чарівного стусана не взлітає. Я намагався ціх стусанів давати різним чином, в кінці кінців встав на задню ногу, передню почав піднімати і тут АААА ЙООО АХАХАХА!! Воно взлетіло!!!!

Аня з клубу щось таке казала - як взлетить - для початку нічого не роби, ну то я нічого не робив, тільки гоготав у всю глотку десь секунд п'ять. Потім щось там пішло не так, воно приземлилось і вітер закінчився.

Други раз по зльоті я до АХАХАХА докричати не встиг, шмякнувся вже на ЙОО, бо воно почало підніматися дуже високо, я трохи-трохи навантажив передню ногу і цього вистачило щоб влетіти носом у воду )

І ще був третій раз коли або вітру замало було, або щось ще, але я так і не злетів, ніякі стусани не допомагали.

Але те відчуття коли воно злетіло і будь який помилковий рух може все спаплюжити - неймовірне, таке ж як колись перший раз на гліс війшов.

 

ПС

Наступного разу буду вчитися коли буде трохи більше вітру, бо за годину тільки три спробі зльоту то якось не дуже ефективно. Здається, що ця штука стає лайтвінд-зброєю тільки коли вмієш, так просто воно не їде. Хлопці в ту саму погоду літали, з вітрилами 7.8-8.5, несамовито пампували щоб злетіти. Я пробував пампувати, але якось невдало, усі зльоти були пасивними, без пампінгу.

 

Комментарии

Аватар пользователя softranger

Есть штуки, кооторые и при 0 м/c глиссируют, с моторчиком :) У Ивахи видел.

Как полетишь, опиши ощущение и скорость - сооизмеримо ли это с ощущениями на обычной доске при скорости 40 км/час или жалкая пародия? В Харькове Гуль на самодельном фойле гоняет, видел видео в фейсбуке. Но он формульщик в основном. Интересны ощущения фрирайдера. И еще - убираться не страшно? 

 

+1
-29
-1
7 мая 2018 // 10:34 []
Аватар пользователя Леха

Я пока сильно не разгонялся, и самое главное - долго не ехал. ЖПС показал максимум 25кмч, убираться было не страшно, оно очень быстро происходит, не успеваешь испугаться ) но и не больно, скорости нет. Видел как пацаны убираются на полной скорости и на фордаках - ничего такого критичного вроде бы. Один парень из клуба уже трех рыб покосил фойлом, привозит их на берег, показывает, фойл и доска (старборд формула фойл-реди) целы, сам тоже.

Самая большая разница на данный момент - когда оно взлетает, это совершенно новый режим движения, абсолютно незнакомый. И продольная, и поперечная балансировка начинают очень сильно зависеть от тебя. И влиять на движение. И вот ты взлетаешь, попадаешь в это новое состояние, примерно как когда первый раз заглиссировал, кричишь от восторга, адреналин выделяется, улыбку за версту видно )

Про жалкую пародию все от ветра зависит - оно ж виндсерфинг при 4 м/с это и есть жалкая пародия на виндсерфинг, но делать нечего, катаемся )  Ребята на фойлах с восьмерками в клубе едут раньше формулистов с 12шками, а у меня стойкая аллергия на паруса больше 8.5, лучше уж буду фойл осваивать )

+1
-43
-1
7 мая 2018 // 11:27 []